Message *

Cari Blog Ini

Azoty Pulawy Lepsze Od Zaglebia Lubin Chrobry Wygrywa Jednym Golem

Azoty Puławy lepsze od Zagłębia Lubin. Chrobry wygrywa jednym golem

Chrobry Głogów wysoko pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin, które do tej pory nie straciło gola na swoim stadionie.

W sobotnim meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Chrobry Głogów pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1. Dla gości bramki strzelili Michał Żyro i Kacper Chodyna, a dla gospodarzy Patryk Szysz.

Była to pierwsza porażka Zagłębia na własnym stadionie w tym sezonie. Wcześniej lubinianie wygrali u siebie cztery mecze i zremisowali jeden.

Przebieg meczu

Mecz rozpoczął się od szybkiego ataku gospodarzy, którzy już w pierwszej minucie stworzyli sobie dogodną sytuację do zdobycia bramki.

W 10. minucie Chrobry odpowiedział składną akcją, która zakończyła się strzałem Michała Żyry. Piłka trafiła jednak w słupek.

W 20. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Radosława Marcinkowskiego piłkę do bramki skierował Michał Żyro.

W 30. minucie Zagłębie wyrównało. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Patryka Szysza, który z bliska strzelił gola.

W drugiej połowie Chrobry był bardziej aktywny i stwarzał więcej sytuacji do zdobycia gola. W 60. minucie goście objęli prowadzenie. Po błędzie obrońców Zagłębia piłkę przejął Kacper Chodyna i strzelił gola.

W końcówce meczu Zagłębie próbowało odrobić straty, ale nie udało się im stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Tabela

Po tym zwycięstwie Chrobry Głogów awansował na 10. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, a Zagłębie Lubin spadło na 11. pozycję.